Offering you a complete choice of products which include 10mm fep encapsulated silicone o ring, 9mm silicone rubber o ring, 4mm ffkm rubber o ring and 7mm ffkm o ring.
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone Rubber |
| Inner Diameter (ID) | 50 mm |
| Usage/Application | Automobile |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Thickness | 10mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Automobile |
| Type | O Ring |
| Thickness | 9 mm |
| Material | Silicon |
| Packaging Type | Packets |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Automobile |
| Inner Diameter | 1.5 Inch |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Packets |
| Thickness | 4mm |
| Product Material | Rubber |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Type | O Ring Seal |
| Material | Silicone Rubber |
| Thickness | 7 mm |
| Size | '1.5 Inch |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Packets |
Pallavi More (Owner)
Harsh Elastomer
Ground Floor, Gala No-13,Vijay, Kailash Ind Estate Sonawala, Cross Road -2 NR, Yadav Transport, Goregaon East
Mumbai - 400063, Maharashtra, India