Manufacturer of a wide range of products which include 5mm d shape silicone rubber beading and 5mm u shaped rubber beading.
₹ 700 / Kg Get Latest Price
| Material | Silicone Rubber |
| Product Type | Beading |
| Type | Glass |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Red |
| Usage/Application | Bus |
| Design | D Shape |
| Packaging Type | Packets |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Material | Silicone Rubber |
| Product Type | Rubber Beading |
| Type | Window |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Black |
| Design | U Shape |
| Tensile Strength | 500 psi |
Minimum order quantity: 25 Kg
Pallavi More (Owner)
Harsh Elastomer
Ground Floor, Gala No-13,Vijay, Kailash Ind Estate Sonawala, Cross Road -2 NR, Yadav Transport, Goregaon East
Mumbai - 400063, Maharashtra, India