Our range of products include 10mm fkm rubber cord, 1.5mm extruded silicone rubber cord, 7.5mm silicone rubber cord and 6mm silicone rubber cord.
₹ 900 / Kg Get Latest Price
| Size | 10 mm |
| Application Industry | Control Panel |
| Shape | Round |
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Material | Rubber |
₹ 21 / Meter Get Latest Price
| Size | 1.5mm |
| Application Industry | Control Panel |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Packet |
| Material | Rubber |
Minimum order quantity: 100 Meter
₹ 850 / Kg Get Latest Price
| Packaging Type | Packet |
| Material | Silicone (Rubber) |
| Hollow Sections | Circular |
| Shape | Round |
| Brand | Harsh Elastomer |
| Thickness | 7.5mm |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 650 / Kg Get Latest Price
| Color | Red |
| Packaging Type | Packet |
| Material | Silicon |
| Hollow Sections | Circular |
| Finish | Matt |
| Thickness | 6mm |
Minimum order quantity: 25 Kg
Pallavi More (Owner)
Harsh Elastomer
Ground Floor, Gala No-13,Vijay, Kailash Ind Estate Sonawala, Cross Road -2 NR, Yadav Transport, Goregaon East
Mumbai - 400063, Maharashtra, India