Offering you a complete choice of products which include 1 ft blade silicone rubber cover, 2mm overhead line insulation sleeve cover, overhead silicone rubber cable covers and 45 shore a clamp silicone rubber cover profile.
₹ 750 / unit Get Latest Price
| Color | Red |
| Size | 1 ft |
| Product Material | Silicone (Rubber) |
| Properties | High Elasticity |
| Pack Type | Packets |
| Thickness | 6mm |
₹ 750 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material | Rubber |
| Size | 16mm |
| Usage/Application | Prevent Electrical Hazards |
| Color | Red |
| Mounting | Overhead |
Minimum order quantity: 100 Meter
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Mounting | Overhead |
| Product Material | Silicone Rubber |
| Type | Cable Covers |
| Pack Type | Roll |
| Brand | Harsh Elastomer |
₹ 550 / Kg Get Latest Price
| Hardness | 45 Shore A |
| Material | Silicone Rubber |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Used As A Clamp Cover |
| Hollow Sections | Rectangular |
| Brand | Harsh Elastomer |
Pallavi More (Owner)
Harsh Elastomer
Ground Floor, Gala No-13,Vijay, Kailash Ind Estate Sonawala, Cross Road -2 NR, Yadav Transport, Goregaon East
Mumbai - 400063, Maharashtra, India