Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer 2.5mm silicone cable sleeve for insulation, 4mm silicone rubber sleeve and 6mm transparent silicone rubber sleeves.
₹ 90 / Meter Get Latest Price
| Size | 2.5 mm |
| Wall Thickness | 2 mm |
| Material | Rubber |
| Color | Red |
| Usage/Application | Cable |
| Type | Cable Sleeve |
₹ 120 / Meter Get Latest Price
| Size | 4 mm |
| Material | Rubber |
| Color | Transparent |
| Hardness | 20 Shore A |
| Shape | Round |
| Brand | Harsh Elastomer |
₹ 21 / Meter Get Latest Price
| Size | 6 mm |
| Material | Rubber |
| Color | Transparent |
| Hardness | 10 Shore A |
| Thickness | 4mm |
| Shape | Round |
Pallavi More (Owner)
Harsh Elastomer
Ground Floor, Gala No-13,Vijay, Kailash Ind Estate Sonawala, Cross Road -2 NR, Yadav Transport, Goregaon East
Mumbai - 400063, Maharashtra, India